Wycieczka do Warszawy
W dniu 6 maja 2026 dla uczniów klasy VII zorganizowana była wycieczka
do Warszawy. Po dotarciu pociągiem na miejsce uczestnicy wycieczki udali się
tramwajem na Stare Miasto. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie
zabytkowego Zamku Królewskiego. Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję
poznać historię zamku, zobaczyć piękne komnaty oraz cenne dzieła sztuki.
Po przerwie na posiłek na rynku Starego Miasta uczestnicy ruszyli w Traktem
Królewskim do Centrum Pieniądza NBP imienia Sławomira Stanisława Skrzypka
na ulicy Świętokrzyskiej. Gdy dotarli na miejsce czekała ich ciekawa lekcja pod
tytułem „Sprawdzam. Laboratorium autentyczności banknotów". Na lekcji
uczniowie dowiedzieli się o tym jak rozpoznawać zabezpieczenia banknotów
emitowanych przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych oraz jak
odróżniać banknot prawdziwy od podrobionego. Po lekcji odbyło się zwiedzanie
ogólne całego ośrodka z wystawami, gdzie poznaliśmy historię pieniądza i zasady
działania banku centralnego. Oprócz ciekawych wystaw znalazły się tam również
stanowiska interaktywne.
Aktualności
Wycieczka do Warszawy
- Szczegóły
- Odsłon: 22









