Aktualności
Wycieczka do Warszawy
- Szczegóły
- Odsłon: 21
Wycieczka do Warszawy
W dniu 6 maja 2026 dla uczniów klasy VII zorganizowana była wycieczka
do Warszawy. Po dotarciu pociągiem na miejsce uczestnicy wycieczki udali się
tramwajem na Stare Miasto. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie
zabytkowego Zamku Królewskiego. Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję
poznać historię zamku, zobaczyć piękne komnaty oraz cenne dzieła sztuki.
Po przerwie na posiłek na rynku Starego Miasta uczestnicy ruszyli w Traktem
Królewskim do Centrum Pieniądza NBP imienia Sławomira Stanisława Skrzypka
na ulicy Świętokrzyskiej. Gdy dotarli na miejsce czekała ich ciekawa lekcja pod
tytułem „Sprawdzam. Laboratorium autentyczności banknotów". Na lekcji
uczniowie dowiedzieli się o tym jak rozpoznawać zabezpieczenia banknotów
emitowanych przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych oraz jak
odróżniać banknot prawdziwy od podrobionego. Po lekcji odbyło się zwiedzanie
ogólne całego ośrodka z wystawami, gdzie poznaliśmy historię pieniądza i zasady
działania banku centralnego. Oprócz ciekawych wystaw znalazły się tam również
stanowiska interaktywne.
Wycieczka do Bielska Podlaskiego
- Szczegóły
- Odsłon: 28
Grupa dzieci ze świetlicy 14 maja udała się pociągiem do Bielska Podlaskiego. Naszym celem były warsztaty w Muzeum Obojga Narodów. Dzieci zwiedzały muzeum, przygotowywały herbatki ziołowe oraz malowały obrzędowy ręcznik. Oprócz tego mieliśmy spacer po parku, zabawy na placach zabaw oraz obiad w McDonald’s.
M.K, B.S.
W poszukiwaniu wiosny
- Szczegóły
- Odsłon: 34
W dniu 20 marca 2026 roku uczniowie klas I – III wzięli udział w radosnym spacerze ulicami miejscowości w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Towarzyszyły nam tradycyjne gaiki, które symbolizują odradzającą się przyrodę i nadejście cieplejszych dni.
Podczas spaceru uczniowie z zaangażowaniem obserwowali zmieniającą się przyrodę – pojawiające się pąki na drzewach, pierwsze kwiaty oraz śpiew ptaków. Nie zabrakło także uśmiechów, wspólnego śpiewu i pozytywnej energii, którą dzieliliśmy się z mieszkańcami naszej miejscowości.
To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko okazją do integracji, ale również do kultywowania pięknych, ludowych tradycji związanych z powitaniem wiosny.
Porowska Lucyna
05.05. 2026r - Wycieczka do Białegostoku
- Szczegóły
- Odsłon: 34
05.05. 2026r. - WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU - KLASY I-V, UCZNIOWIE UCZĘSZCZAJĄCY NA JĘZYK UKRAIŃSKI.
Rekrutacja do świetlicy szkolnej
- Szczegóły
- Odsłon: 53
o rekrutacji do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2026/2027
w przyszłym roku szkolnym w naszej szkole będą funkcjonować 2 grupy świetlicowe liczące łącznie do 50 uczniów.
Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do świetlicy prosimy o zapoznanie się z Regulaminem świetlicy szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Czeremsze oraz złożenie Karty zgłoszenia ucznia do świetlicy wraz z zaświadczeniami o zatrudnieniu lub dokumentem potwierdzającym prowadzenie gospodarstwa rolnego lub działalności gospodarczej w terminie od 18.05.2026 r. do 29.05.2026 r. do sekretariatu.
Wyniki rekrutacji będą umieszczone 12.06.2025 r. na tablicy ogłoszeń w wejściu głównym szkoły.
Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Ukraińskie słowo”
- Szczegóły
- Odsłon: 53
24 kwietnia 2026 r. w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim po raz kolejny odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Ukraińskie słowo”. Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów, poczynając od klasy I do VII. Wysłuchano łącznie 97 recytatorów. Uczniowie zajęli następujące miejsca.
W kategorii „klasy I-III szkoły podstawowej”: I miejsce – Grzegorz Koev, II miejsce – Amelia Turek i Julia Ostapkowicz.
W kategorii „klasy IV-VI szkoły podstawowej”:
II miejsce – Marta Kierkowicz, Ksenia Parfieniuk
III miejsce – Kinga Lewczuk
W kategorii klasy VII-VIII : I miejsce – Gabriela Ostapkowicz i Katarzyna Parfieniuk
III miejsce – Urszula Baran i Nina Puszkarewicz
Konkurs odbył się dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji RP.
Strona 2 z 65









