Aktualności
Wycieczka do Wioski Swiętego Mikołaja
- Szczegóły
- Odsłon: 280
Wycieczka do Majątku Howieny – Wioski Świętego Mikołaja
W dniu 17.12.2025r. uczniowie klas I - IV uczestniczyli w wycieczce do Majątku Howieny – Wioski Świętego Mikołaja. Był to dzień pełen radości, świątecznej atmosfery i niezapomnianych wrażeń. Na uczestników czekał poczęstunek świąteczną herbatką oraz pierniczkami. Uczniowie brali udział w grach i zabawach z Elfami, pisali listy do Świętego Mikołaja oraz przygotowali ciasto piernikowe. Dzieci miały okazję do przeżycia wyjątkowego spotkania ze Świętym Mikołajem, podczas którego otrzymały pamiątkowe certyfikaty, które będą piękną pamiątką tego wyjątkowego spotkania. Dużym zainteresowaniem cieszył się również świąteczny sklepik z pamiątkami. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły Chatę Świętego Mikołaja, Żywą Szopkę Bożonarodzeniową, Magazyn Prezentów, Pocztę Świętego Mikołaja oraz Domek Pracowitych Elfów.
Wycieczka była doskonałą okazją do wspólnej zabawy i wprowadziła wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Porowska Lucyna
Wyniki III Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „ Moja Bożonarodzeniowa Choinka”
- Szczegóły
- Odsłon: 333
Z radością informujemy, że w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moja Bożonarodzeniowa Choinka”, zorganizowanym przez Bielski Dom Kultury, wyróżnienia otrzymały cztery uczennice z klas I–III.
Laureatkami wyróżnień zostały:
- Klasa I – Lena Romaniuk
- Klasa II – Karolina Niedzwiecka
- Klasa III – Gabriela Borowik
- Klasa III – Kamila Dacewicz
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczennicom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i piękne, kreatywne prace. Życzymy dalszych sukcesów artystycznych!
Porowska Lucyna
Szkolne "Andrzejki"
- Szczegóły
- Odsłon: 326
Andrzejki 2025
W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ciasteczka z wróżbą.To była ciekawa niespodzianka!
Samorząd Uczniowski
Wycieczka kl.V
- Szczegóły
- Odsłon: 298
Wycieczka klasy V do Białegostoku
Dnia 26. listopada we środę, uczniowie klasy V wraz z paniami: Heleną i Ireną, radośnie wyruszyli pociągiem do Białegostoku.
Gdy dotarliśmy do tego wspaniałego miasta zaskoczył nas deszcz. Cel wycieczki był daleko, więc nie zwlekając wszyscy wsiedliśmy do autobusu MPK. Mieliśmy wielkie szczęście, ponieważ właśnie tego dnia w centrum Białegostoku na rynku, stawiana była wielka miejska choinka. Wszystkim udzieliła się magia świąt Bożego Narodzenia. W końcu dotarliśmy do głównego punktu wycieczki czyli do teatru o nazwie „Nie Teatr”, w którym obejrzeliśmy spektakl pt. ,,Szaleństwa Panny Anny”. W postaci musicalu przedstawiono historię z powieści Lucy Maud Montgomery ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Wszystkim spektakl bardzo się podobał, zwłaszcza, że grali w nim nasi rówieśnicy. Pełni energii i w pozytywnych nastrojach wyruszyliśmy w ulewnym deszczu na przystanek autobusowy. Pogoda tego dnia niestety nie pozwoliła nam na spacer ulicami miasta więc musieliśmy znów skorzystać z komunikacji miejskiej, którą dotarliśmy do restauracji Mc’ Donald. Po wspólnym obiedzie przyszedł czas na powrót do domu. Pociągiem wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Wycieczka była udana. Pokazała wszystkim, że historie nie są przedstawione tylko w książkach, lecz także w piosenkach. Pamiętajcie, że nawet kiedy pogoda nie dopisuje, można miło spędzić czas.
Aleksandra T. kl. V
Siatkarski Turniej Mikołajkowy
- Szczegóły
- Odsłon: 352
Turniej Mikołajkowy
Piłki Siatkowej Dziewcząt
9-10.12.2025r w ramach programu Aktywny do Kwadratu odbył się w naszej szkole Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły drużyny klasy V, VI,VII i VIII. Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych. Na parkiecie 9 grudnia rywalizowały ze sobą dziewczęta klasy V – VI, zaś 10 grudnia VII – VIII. Dziewczęta rozgrywały swoje mecze, do 2 wygranych setów, set do 25 pkt.
W drużynie klasy V grały: Laura Pęczek, Lena Rudkowska, Kinga Lewczuk, Marta Kierkowicz, Karolina Wasiluk i Anna Kierdelewicz.
W drużynie klasy VI zagrały: Antonina Juszkiewicz, Magdalena Martyniuk, Maja Badowiec, Laura Watral, Ksenia Parfieniuk i Daria Kapłun.
Drużynę klasy VII reprezentowały: Gabriela Ostapkowicz, Katarzyna Parfieniuk, Lena Czykwin, Amelia Budzowski, Nina Puszkarewicz i Julia Kierdelewicz.
Klasę VIII na parkiecie reprezentowały: Paulina Korowaj, Anastazja Kiczko, Maria Łukaszewicz i Oliwia Anna Szulżyk.
Funkcję sędziego sekretarza podczas Turnieju pełniły Gabriela Ostapkowicz i Julia Kierdelewicz. Dziewczęta z powierzonego zadania wywiązały się znakomicie.
Wynik rywalizacji sportowej:
I miejsce – drużyna klasy VI
I miejsce – drużyna klasy VIII
II miejsce – drużyna klasy VII
Turniej był bardzo dobrą okazją do propagowania zdrowego, aktywnego spędzania czasu, podnoszenia swoich umiejętności gry w siatkówkę, rozwijania swoich zainteresowań i dobrej zabawy w gronie koleżanek. Choć na parkiecie w czasie rozgrywek panowała zacięta, sportowa rywalizacja w duchu „fair play”.
Po rozegranych meczach Pani dyrektor Anna Wichowska podsumowała to wydarzenie i wręczyła drużynom pamiątkowe dyplomy. Były również małe słodkie niespodzianki.
Wszystkim dziewczętom gratuluję osiągniętych wyników, sportowej postawy i pełnego zaangażowania na parkiecie.
Alina Sośniuk
Strona 8 z 65










