Aktualności
Zabawa choinkowa klas 1-3
- Szczegóły
- Odsłon: 320
Opłata za obiady -Styczeń 2026
- Szczegóły
- Odsłon: 350
Opłata za obiady w Szkole Podstawowej
Opłaty za wyżywienie proszę wnosić na konto bankowe:
0 3 1020 1332 0000 1802 0745 5654
W tytule przelewu należy podać – imię i nazwisko dziecka, grupę do której uczęszcza, miesiąc za jaki jest płatność!!!
Proszę o zapłatę do 15 stycznia całej kwoty, zgłoszone nieobecności będą odpisywane z opłaty za następny miesiąc.
Wigilia białoruska 2025
- Szczegóły
- Odsłon: 327
Po bez mała czterech miesiącach nauki z utęsknieniem wyczekiwaliśmy Świąt Bożego Narodzenia. A kiedy te już nadchodzą, to wiemy jak je w naszej szkole uroczyście powitać. 18 grudnia 2025r. od samego rana na korytarzach rozpoczęła się krzątanina – to uczniowie uczęszczający na zajęcia języka białoruskiego przygotowywali się na spotkanie wigilijne – Kaladnuju Wjaczeru, podczas którego, tradycyjnie, był czas na kolędowe śpiewy, życzenia przy opłatku i prosforze, poczęstunek wigilijny i oczywiście podarunki od samego Dzieda Maroza. Uczniowie mogli także własnoręcznie wykonać świąteczne stroiki z naturalnego igliwia. Honorowym gościem naszej Wigilii była Pani dyrektor Anna Smyk, która złożyła piękne życzenia i obdarowała słodkościami uczniów. Wszyscy, którzy brali udział w wigilii mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To były miłe i niepowtarzalne chwile spędzone razem.
Са святам Божага Нараджэння !
Pierniczki
- Szczegóły
- Odsłon: 345
Pierniczki 2025
11 grudnia 2025r. na zajęciach języka białoruskiego uczniowie z radością i zaangażowaniem ozdabiali świąteczne ciasteczka. Za pomocą różnych zdobników: pisaków, własnoręcznie przygotowanego lukru, kolorowych posypek - dekorowali pierniczki. Jak co roku zajęcia te sprawiają wiele radości i są wstępem do świątecznych przygotowań!
Rozstrzygnięcie logopedycznego konkursu recytatorskiego „Wiersz dla św. Mikołaja”.
- Szczegóły
- Odsłon: 857
Rozstrzygnięcie logopedycznego konkursu recytatorskiego „Wiersz dla św. Mikołaja”.
Co za emocje! Świąteczny konkurs recytatorski „Wiersz dla św. Mikołaja” już za nami. 15 grudnia 2025r. w naszej szkole odbyły się przesłuchania do logopedycznego konkursu recytatorskiego „Wiersz dla Św. Mikołaja”. W konkursie wzięło udział 6 uczniów z grupy przedszkolnej „0”oraz 30 uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej. Jury oceniając recytację, brało pod uwagę dobór tekstu pod względem trudności artykulacyjnej i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój) oraz ilustrację do recytowanego wiersza.
Uczniowie recytowali najpopularniejsze utwory dla dzieci oraz cudowne wiersze o tematyce świątecznej. Wszyscy uczestnicy wypadli znakomicie, jednak komisja konkursowa musiała wyłonić najlepszych z najlepszych, co nie było takie łatwe.
Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów każdemu z uczestników odbyło się 18 grudnia 2025r. Pani dyrektor Anna Smyk osobiście pogratulowała uczestnikom i zachęcała innych do podjęcia wyzwania w kolejnych konkursach logopedycznych, ponieważ samo podjęcie wyzwania i wyjście ze strefy komfortu jest już osiągnięciem i dowodem odwagi.
Ogłaszamy, że w tej edycji konkursu mistrzami deklamacji zostali:
Grupa przedszkolna”0”:
Nagroda Grand Prix – Piotr Koev
1 miejsce - Jakub Rożuk
2 miejsce - Emilia Aleksiejuk
3 miejsce – Hanna Pęczek
Klasa 1:
Nagroda Grand Prix – Bogumił Tokajuk
1 miejsce – Alicja Olga Kierdelewicz
2 miejsce – Lena Romaniuk
3 miejsce – Antoni Sielach
Wyróżnienie – Milena Tarasiuk
Klasa 2:
Nagroda Grand Prix – Grzegorz Koev
1 miejsce – Natalia Kwiatkowska
2 miejsce – Michał Golonko
3 miejsce – Jan Sielach
Wyróżnienie – Liliana Badowiec
Kaja Wysocka
Klasa 3:
Nagroda Grand Prix – Gabriela Borowik
1 miejsce – Kamila Dacewicz
2 miejsce – Marcelina Gierez
3 miejsce – Milena Salińska
Wyróżnienie – Orest Sawczuk
Serdecznie dziękuję rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu swoich pociech do konkursu.
Eliza Kazimieruk
Spotkanie z kolędą
- Szczegóły
- Odsłon: 263
„Spotkanie z kolędą” 2025
Cała społeczność przedszkolno – szkolna, wraz z zaproszonymi gośćmi, na czele z Wójtem Gminy Czeremcha, Panem Jerzym Wasilukiem, zebrała się 19 grudnia w sali gimnastycznej na przedświątecznym koncercie. Obejrzeliśmy 2 przedstawienia jasełkowe, przygotowane przez sześciolatki oraz dzieci z klasy II, III i I. Usłyszeliśmy zwycięzców konkursu recytatorskiego „Listy do św. Mikołaja” . Pięknie wybrzmiały kolędy i pastorałki wykonane przez uczniów i uczennice z klasy I, III i VII. Urocze prezentacje w pięknych strojach dostarczyły wielu wzruszeń wszystkim widzom i słuchaczom, a szczególnie Rodzicom czy Babciom i Dziadkom występujących dzieci. Było też wspólne kolędowanie i życzenia świąteczno – noworoczne od Samorządu Uczniowskiego, Dyrektor Szkoły Pani Anny Smyk oraz Wójta Jerzego Wasiluka. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Czeremcha oraz Rady Rodziców zapewniły wszystkim słodkie upominki. Było to wspaniałe spotkanie, które nastroiło nas na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Strona 7 z 65









