Aktualności
W poszukiwaniu wiosny
- Szczegóły
- Odsłon: 165
W dniu 20 marca 2026 roku uczniowie klas I – III wzięli udział w radosnym spacerze ulicami miejscowości w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Towarzyszyły nam tradycyjne gaiki, które symbolizują odradzającą się przyrodę i nadejście cieplejszych dni.
Podczas spaceru uczniowie z zaangażowaniem obserwowali zmieniającą się przyrodę – pojawiające się pąki na drzewach, pierwsze kwiaty oraz śpiew ptaków. Nie zabrakło także uśmiechów, wspólnego śpiewu i pozytywnej energii, którą dzieliliśmy się z mieszkańcami naszej miejscowości.
To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko okazją do integracji, ale również do kultywowania pięknych, ludowych tradycji związanych z powitaniem wiosny.
Porowska Lucyna
Rekrutacja szkoła podstawowa
- Szczegóły
- Odsłon: 162
REKRUTACJA SZKOŁA PODSTAWOWA!
Do I klasy Szkoły Podstawowej w Czeremsze
na rok szkolny 2026/2027 zostali przyjęci wszyscy kandydaci.
Lista uczniów przyjętych
została umieszczona na tablicy ogłoszeń
w wejściu głównym do Szkoły.
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt
- Szczegóły
- Odsłon: 169
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt rocznik 2011 – 2012
06 marca 2026r. w Hajnówce odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn:
-
SP Kleszczele
-
SP1 Hajnówka
-
SP2 Hajnówka
-
SP4 Hajnówka
-
SP Czeremcha
Zawody przeprowadzono w 2 grupach, w 2 rundach. Oto wyniki rozegranych meczy przez nasze siatkarki:
SP Czeremcha – SP4 Hajnówka ( 2 : 0)
SP Czeremcha – SP1 Hajnówka ( 2 : 0)
SP Kleszczele – SP Czeremcha ( 2 : 0)
W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Piłki Siatkowej Dziewcząt, drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce.
Oto skład naszej drużyny:
-
Paulina Korowaj
-
Anastazja Kiczko
-
Maria Łukaszewicz
-
Oliwia Anna Szulżyk
-
Agata Glapa
-
Gabriela Ostapkowicz
-
Lena Czykwin
-
Katarzyna Parfieniuk
-
Amelia Budzowski
-
Julia Kierdelewicz
-
Nina Puszkarewicz
Najlepszą zawodniczką naszej drużyny w tych zawodach została Paulina Korowaj.
Nasze siatkarki walczyły na parkiecie z dużym zaangażowaniem o każdą piłkę i akcję meczu. Rozgrywki dominowały w ciekawe akcje i długie wymiany piłek.
To był dzień pełen emocji i pozytywnych, pięknych sportowych wrażeń.
Wszystkim dziewczętom reprezentujących naszą szkołę gratuluję postawy, zaangażowania i osiągniętego wyniku. Życzę dalszych sukcesów.
Alina Sośniuk
Dzień Kobiet
- Szczegóły
- Odsłon: 188
Dzień Kobiet 2026
Dziękujemy niezawodnej Radzie Rodziców za kwiaty dla Pań i upominki dla uczennic.
Samorząd Uczniowski
Mitologia
- Szczegóły
- Odsłon: 211
,,Podsumowanie mitologii
w klasie V”
Klasa V przez większą część lutego pracowała z mitologią grecką. Aby ją podsumować wykonali makiety o różnych mitach. Uczniowie miło zaskoczyli nauczycielkę Panią Katarzynę Roszczenko swoją pomysłowością i kreatywnością. Do stworzenia makiet użyli różnego rodzaju materiałów nie tylko plastycznych ale i np. klocków LEGO. Znalazły się tam mity takie jak: Syzyf, Demeter i Kora, Prometeusz, Tezeusz i Ariadna oraz Dedal i Ikar. Zdecydowanie na większości makiet przeważał mit o Syzyfie, gdzie przedstawiono jak wtacza głaz na górę. Makiety zostały tak pięknie wykonane, że zostały w klasie, aby inni uczniowie mogli podziwiać te arcydzieła.
To było naprawdę miłe i przyjemne podsumowanie pracy z mitologią.
Aleksandra Tomczak, kl. V
Turniej Wiedzy Humanistycznej - Biblioteka
- Szczegóły
- Odsłon: 128
Turniej Wiedzy Humanistycznej
27 lutego 2026r. w klasie VIII odbył Klasowy Turniej Wiedzy Humanistycznej. Tym wydarzeniem zaakcentowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Celem konkursu było rozwijanie wiedzy z języka polskiego, umiejętność wyszukiwania odpowiedzi w źródłach informacji bezpośredniej, rozwijanie współpracy w zespole oraz kulturalnego współzawodnictwa. Uczniowie rywalizowali ze sobą w 2-osobowych zespołach. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwała komisja konkursowa, w składzie: Pani Dyrektor: Anna Smyk i Anna Wichowska, Pani Irena Szatyłowicz, nauczycielka języka polskiego, Pani Katarzyna Roszczenko, nauczycielka języka polskiego i wychowawczyni klasy VIII. Turniej zawierał pytania z następujących kategorii: skróty, synonimy, antonimy, przysłowia i powiedzenia, związki frazeologiczne, terminy literackie i gramatyczne, wyrazy trudne i ciekawe. Turniej został rozegrany w 7 etapach. W przypadku trudności z odpowiedzią na dane pytanie, uczniowie mogli korzystać w określonym czasie, ze źródeł informacji bezpośredniej tj. słowniki, leksykony i encyklopedie, itp., zgodnie z regulaminem Turnieju. W trakcie Turnieju uczniom dopisywał świetny humor. Z satysfakcją należy dodać że, na wiele pytań uczniowie odpowiadali samodzielnie, nie potrzebowali żadnych pomocy dydaktycznych.
Wszystkim uczniom biorącym udział w tym wydarzeniu serdecznie gratuluję!
Zwycięzcom Turnieju Wiedzy Humanistycznej, uczniom, którzy zajęli I, II i III miejsce oraz wyróżnienie Pani Dyrektor Anna Smyk wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe.
Oto zwycięzcy:
I miejsce – Kornel Kuzub i Piotr Wąż
II miejsce – Maria Łukaszewicz i Agata Glapa
III miejsce – Marcin Godun i Kacper Dacewicz
Wyróżnienie – Gabriel Niczyporuk i Szymon Matujewicz
Alina Sośniuk
Strona 4 z 65









