Aktualności
Konstytucja 3 Maja
- Szczegóły
- Odsłon: 54
,,AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA”
W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Organizatorami wydarzenia byli uczniowie klasy V i VI, którzy pod czujnym okiem Pani Heleny Markiewicz i Pana Marka Klimiuka przygotowali wystąpienie nawiązujące do tego ważnego dla naszego kraju dnia. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna przez Panią Mariolę Szymańczuk dodała wydarzeniu odświętnego charakteru. Uczniowie nawiązali do historii tamtych dni. Nie zabrakło pięknych wierszy i pieśni takich jak: ,,Rota”, ,,Ojczyzno ma” i „Witaj majowa jutrzenko”. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony pozostałych uczniów jak również nauczycieli i zgromadzonych gości, którym serdecznie dziękujemy za przybycie.
Warto pamiętać, że 1, 2 i 3 maja to nie tylko majówka, ale ważne dni dla naszej ojczyzny.
Aleksandra T. kl. V
Warsztaty wypieku chleba na zakwasie klasach I–III
- Szczegóły
- Odsłon: 143
We wtorek uczniowie klas I–III mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach wyrabiania chleba z panem Łukaszem Radziszewskim. Było to nie tylko ciekawe doświadczenie kulinarne, ale również wartościowa lekcja tradycji i zdrowego odżywiania.
Podczas zajęć dzieci poznały składniki potrzebne do przygotowania chleba oraz dowiedziały się, jak wygląda cały proces jego powstawania – od wyrabiania ciasta, przez formowanie aż po wypiek. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i radością samodzielnie przygotowywali swoje chlebki, ucząc się przy tym współpracy i cierpliwości.
Warsztaty były także okazją do rozmów o znaczeniu chleba w polskiej kulturze i tradycji. Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy szanować jedzenie oraz jak ważne jest wybieranie naturalnych produktów.
Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał własnoręcznie wykonany chleb gotowy do upieczenia w domu.
Porowska Lucyna
Wiosenne konkursy logopedyczne 2026
- Szczegóły
- Odsłon: 256
W marcu na terenie naszej szkoły odbył się szereg logopedycznych konkursów, a wszystko to z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, który na całym świecie obchodzony jest 6 marca.
Siatkówka - 1/4 fnału województwa
- Szczegóły
- Odsłon: 150
¼ Finałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt
12 marca 2026 r. w Mońkach został rozegrany Ćwierćfinał Grupy Południowej w siatkówce dziewcząt. W grupie spotkały się 2 zespoły z I miejscem w powiecie: monieckim i bielskim oraz 2 zespoły z II miejscem w powiecie: białostockim i hajnowskim.
Do rywalizacji sportowej przystąpiły:
-
SP2 Mońki
-
SP4 Bielsk Podlaski
-
SP Choroszcz
-
SP Czeremcha
Oto wyniki naszej drużyny:
SP 2 Mońki – SP Czeremcha ( 2:0)
SP 4 Bielsk Podlaski – SP Czeremcha ( 2:0)
SP Czeremcha – SP Choroszcz ( 2:1)
W ¼ Finałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt
drużyna siatkarek naszej szkoły zajęła III miejsce.
W drużynie naszej szkoły grały:
-
Maja Badowiec
-
Antonina Juszkiewicz
-
Ksenia Parfieniuk
-
Magdalena Martyniuk
-
Laura Watral
-
Daria Kapłun
-
Lena Rudkowska
-
Laura Pęczek
-
Kinga Leczuk
-
Marta Kierkowicz
Nasze młode siatkarki walczyły z dużym zaangażowaniem o każdą piłkę meczu. Rozegrano wiele ciekawych, trudnych siatkarskich akcji. I co jest ważne, pokonały zespół z powiatu białostockiego.
To był dzień pełen pozytywnych emocji i pięknych sportowych wrażeń.
Wszystkim dziewczętom reprezentujących naszą szkołę gratuluję postawy, zaangażowania i osiągniętego wyniku. Życzę dalszych sukcesów.
Alina Sośniuk
Strona 3 z 65











